X
 23.03.2020 Живот

Скопје во првата ноќ од полицискиот час!

Празни улици, полиција на секоја поголема раскрсница... Вака синоќа изгледаше Скопје по 21 часот, кога настапи полицискиот час. Во Македонија првпат е воведен полициски час на цела територија со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. Вчера низ скопските улици се прошетаа само лицата со посебни дозволи. Надлежните предупредија дека граѓаните што нема да го почитуваат, ќе одговараат со затвор до една година. Вака синоќа изгледаше Скопје.

ГАЛЕРИЈА

Фото: Борче Поповски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот