X
 23.05.2018 Живот

Дали моето дете е премногу болно за да не оди на училиште

Синоќа вашето дете имаше покачена температура и само бараше да си легне, што не е негово вообичаено однесување. Утрото веќе нема температура, го изеде појадокот и изгледа дека сè е во ред, но вие сте збунети. Да оди во училиште или денот да го помине дома? Некои симптоми може лесно да се препознаат како опасни, а некои може да нè измамат.

Еве едноставен водич за детските тегоби и нивната сериозност.

Прочитајте повеќе на деца.мк

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот