X
 23.06.2022 Забава

Хит-оглас во Далмација: Се бара продавач на палачинки, плата 1.300 евра

Во фејсбук-групата за пребарување на работа и нудење работа во Далмација беше објавен интересен оглас.

Имено, работодавачот објавил дека бара лице за правење и продавање палачинки, а платата е 10.000 куни, односно 1.330 евра.

Многумина веднаш ги погоди овој оглас поради сумата која е прилично висока за овој вид на работа.

plata
Фото: Facebook

- Барам вработен за работа во сезона (правење и продажба на палачинки) на плажата Строжанац, Подстрана. Супер услови, плата од 10.000 куни - пишува во огласот.

Извор: 24sata.hr
Насловна фотографија: Freepik
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава