X
 23.12.2018 Живот

Излегоа фотографиите од Титаник II, изгледа доста слично со оригиналниот Титаник

Конечно се објавени компјутерските анимации од делови од ентериерот на новиот брод што можат да се споредат со фотографиите од салонот, кабината и ресторанот на вистинскиот Титаник од 1912 година.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот