X
 24.05.2020 Живот

Интересни фотографии од натпреварот „Комичен див свет“

Веќе шеста година по ред се одржува натрепварот „Комичен див свет“. Пријавувањето на комични фотографии од дивиот свет трае до 30 јуни, а учеството е бесплатно. Натпреварот е основан од фотографите Пол Џонсон-Хикс и Том Сулам, кои велат дека сакале да создадат натпревар што ќе се фокусира на посветлата страна на дивиот свет, но сепак, мисијата на натпреварот е многу посериозна: да го промовира зачувувањето на животинскиот свет и нивните живеалишта.

Како што велат од натпреварот, сè уште пристигнуваат фотографии, но ова се оние што пристигнаа досега и се најдобри.


Извор: Bored Panda
Фото: Comedywildlifephoto.com
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот