X
 24.07.2017 Наука

Кој е најголемиот број?

Погледнете го видеото кое кажува кој е најголемиот и најзастрашувачкиот број откриен некогаш.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука