X
 24.09.2021 Живот

Човекот од логото на KFC ексклузивно пристигнува во Македонија

Човекот што направи револуција во светот на вкусната храна и крцкавото пилешко, лицето кое милијарди луѓе од целиот свет го препознаваат по неговата легендарна бела брада, бел костум и црна вратоврска, „второто најпрепознатливо лице во светот“, доаѓа во Македонија!Неговиот оригинален рецепт од 11 билки и зачини е тајната што привлече илјадници гурмани секојдневно да уживаат во највкусното, свежо и крцкаво пилешко во повеќе од 25.000 ресторани низ целиот свет.
А сега, проверени извори кажуваат дека човекот од логото на KFC ексклузивно пристигнува кај нас и веќе е виден како чекори по скопските улици.Подгответе се за огромно изненадување што ќе нѐ истакне на мапата на светот! Доаѓа полковникот Сандерс!


(Комерцијална објава)

Издвојуваме

Живот