X
 25.01.2023 Забава

Aмерикански пар купил автобус за кучиња и ги носи на дневни авантури

Еден американски пар љубовта кон кучињата ја претворил во бизнис што воодушевил многумина.

Парот купил автобус за кучиња и го користи за да ги земе кучињата и да ги носи на прошетки и дневни авантури. Кучињата се качуваат во автобус кој е сличен на училишните автобуси и уживаат во природата на Алјаска.Извор: BBC
Фото: Screenshot/BBC
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава