X
 25.02.2017 Наука

Зошто немаме докази за вонземски живот?

Со оглед на бројот на планети во универзумот, кои се многу постари од Земјата, зошто немаме одговор дали постои вонземски живот?

Одговорите на ова прашање се бројни, интригантни, алармирачки, но и полни со надеж.

Погледнете ја анимацијата и истражувањето на „Fermi Paradox“:

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука