X
 25.03.2020 Живот

Тура во најголемото складиште на канабис во светот

„Планет 13“ се наоѓа во Лас Вегас, Невада. Компанијата е позната по тоа што го има најголемото складиште на канабис во светот.

Во рамките на фабриката има и опрема за процесирање на канабис, како и ресторани, а компанијата произведува и производи на база на ова растение. Во видеото во продолжение може да се погледне внатрешноста на компанијата.


Автор: Мет Барнс
Извор: techcrunch.com 
Фото: Facebook
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот