X
 25.04.2020 Забава

„Дизни плус“ прави колекција од епизоди на „Симпсонови“ што ја предвиделе иднината

Серијата „Симпсонови“ се прикажува повеќе од 30 години. Многумина забележале епизоди во кои има настани што навистина се случиле подоцна. Меѓу другото, тука е и изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, како и спортски резултати.Фото: Pixabay

Сега, корисниците на „Дизни плус“ ќе може да ги најдат овие моменти на едно место преку колекцијата „Симпсонови предвидуваат“. Во колекцијата има 13 најимпресивни епизоди од серијата кои се поврзуваат со настани што се случиле по прикажувањето на епизодите.


Фото: Pixabay

„Дизни плус“ во моментов не е достапна во Македонија, а од неодамна стана достапна во неколку европски земји, како Велика Британија, Шпанија, Австрија, Италија, Швајцарија и Германија. На платформата може да се гледаат сите 30 сезони на „Симпсонови“.


Извор: independent.co.uk
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава