X
 25.06.2020 Образование

Вечерва онлајн-дебата на Факултети.мк со седумте кандидати за ректор на УКИМ

Вечерва со почеток во 20:30 часот, во живо на Факултети.мк, новинарката Катерина Топалова и седумте кандидати за нов ректор ќе одговорат и на прашањето: Каков ректор му треба на УКИМ?

Кандидатите ќе ги презентираат своите идеи за реформи на најстариот универзитет во Македонија, ќе дебатираат за квалитетот на наставата, наставниот кадар, науката, како и за политичките влијанија во високото образование.

Бидете со нас на Факултети. мк или на нашата фејсбук-страница, каде што во живо ќе дебатираме со универзитетските професори: Александар Димитров, Никола Јанкуловски, Вујица Живковиќ, Драги Димитриевски, Петар Атанасов, Јане Ацевски и Коле Василевски, кандидати за ректор на УКИМ.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование