X
 26.01.2022 Култура

Последната снимка од Аки како пее на македонски

Аки Рахимовски, пејачот на групата „Парни ваљак“, кого сите го препознававме по преубавиот вокал и специфичниот изговор на р, почина пред неколку дена. Но, неговите пријатели и соработници сè уште ги упатуваат последните поздрави, па така браќата Тавитјан објавија една прекрасна снимка од песната „Ако згрешам, нека изгорам“ во изведба на Аки.

Аки оваа изведба ја посветил на Пепи Бафтировски, кој е оригиналниот изведувач на песната.

Уживајте во изведбата!

 

Насловна фотографија: Facebook

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура