X
 26.05.2022 Забава

На Исланд коњи одговараат на е-пошта додека работниците се на одмор

Понекогаш стресот од работата може да биде огромен, па затоа е убаво да си дадете оддишка.

Сепак, дури и на неверојатен одмор, може да биде тешко да ги оставите сите ваши грижи в канцеларија - особено кога сте загрижени за важните е-пораки што ќе останат неодговорени.

За среќа, Исланд има многу уникатно решение. Во неверојатно чудна, но брилијантна туристичка кампања, островската земја ги нуди услугите на нивните коњи кои одговараат на е-пошта наместо вработените.

Возбудливата нова програма се вика „Аутхорс јор мејл“ и им дава можност на посетителите да се исклучат, да се релаксираат и да уживаат во целата величествена убавина на земјата, додека еден од неколкуте високо обучени и талентирани исландски коњи одговара на секоја итна работна кореспонденција. И иако ова може да изгледа како голема шега, немојте да се сомневате во административниот талент на извонредниот исландски коњ.

- Ништо не го уништува пешачењето по глечерот како е-порака од вашиот шеф. За среќа, посебните коњи на Исланд ќе одговорат на вашите работни е-пораки за да можете мирно да уживате во одморот (сериозно) - пишува кампањата.

Во моментов, посетителите можат да изберат еден од трите коњи за да одговараат на нивните е-пораки додека тие уживаат во нивниот одмор. Прво, тука е Литла Стјарна Фра Хвитархолти, која „брзо пишува, но може да дремне“. Но, ако претпочитате коњ кој е „наметлив и ефикасен“ и има „сјајна коса“, тогаш Хримнир Фра Хвами може да биде прилично брз. И, конечно, тука е Хекла Фра Бјоркелшоли, која е „пријателски настроена“ и „обучена за корпоративни зборови“. Но, ако сте загрижени за тоа како коњот може да успее да напише е-порака со огромните копита, не грижете се. Тие имаат тастатури наменети за коњи. Иако, тоа сепак не мора да гарантира кохерентност. Тие се, сепак, коњи.

Така, слободно можете да ги резервирате вашите планови за одмор благодарение на иновативната нова туристичка кампања во земјата. Одете на Outhorseyouremail.com за да ја пробате услугата.Извор: Mymodernmet.com
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава