X
 26.06.2020 Живот

Истражувајте го највисокото место на Земјата: Експедиција на Еверест во видео од 360 степени

Тргнете на искачување со тим од научници, алпинисти и шерпаси за да ви помогнат да го разберете опкружувањето на високите планини.

Оваа експедиција не беше само обично искачување, туку и опасна авантура. За време на оваа авантура беше истражувано како климатските промени влијаат врз највисокото место на Земјата, а сето тоа е прикажано на видеото од 360 степени.Извор: Nationalgeographic.rs
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот