X
 26.09.2021 Живот

Одморалиште во Велс забрани влез за вакцинирани гости

Еколошко одморалиште во руралниот дел на Велс прима исклучиво невакцинирани гости.

Заземајќи контрадикторен пристап во споредба со многу други туристички капацитети, „Блаинеинион“ е одморалиште кое не прима гости што се вакцинирани.

Повикувајќи се на неосновани тврдења за вакцината, сопственичката Шерон Џирарди истакнува дека чувствува должност да се грижи за своето семејство и за гостите. Таа не сака во нејзиниот објект да влезе некој што веќе примил „експериментална“ вакцина и ги предупредува луѓето за „несаканите ефекти од вакцините“.

1
Фото: Sharon Girardi

Таа нагласува дека одморалиштето е полно до крајот на септември, а добило неочекувана и голема поддршка од многу истомисленици.

Еколошкото одморалиште е опишано како идиличен и изолиран проект за заштита, кој се простира на 30 хектари во долината Артистс.

Извор: Daily Mail
Фото: Sharon Girardi
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот