X
 26.10.2019 Живот

Еве како изгледа есента низ целиот свет

Постои нешто посебно во разиграноста на волшебните бои што ги носи есента. Лисјата од зелени се претвораат во жолти, сите почнуваат да се виткаат во топла и пријатна облека за време на прошетките во текот на есенските денови. Да, есента е навистина магично време, а нејзината неспоредлива убавина ги тера сите да сакаат да станат професионални фотографи.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот