X
 26.11.2022 Живот

Вака изгледа полагањето за возачка дозвола во Кина

На „Твитер“ беше објавено видео од полагање испит за возачка дозвола во Кина. Многумина ќе се согласат дека изгледа тешко.

Во видеото се покажува што еден кандидат за возачка дозвола во Кина мора да направи за да го положи испитот. Полигонот во Кина е тесен, а просторот за маневрирање е минимален.

При полагањето, кандидатот мора да направи повеќе работи, меѓу кои да паркира и да вози во патека во облик на бројот осум.Извор: Klix
Насловна фотографија: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот