X
 27.04.2018 Технологија

Функции за кои не сте знаеле дека ги има вашиот телевизор

Дали максимално го искористувате вашиот компјутер? Проверете ги овие интересни функции за кои сигурно не сте знаеле дека ги има вашиот телевизор.

televizor
Фото: Flickr

Паметните телевизори и приклучоците за стриминг го револуционизираа начинот на кој гледаме телевизија. Денес сигурно поголемиот дел од вас знаат како функционираат овие уреди и уживаат во гледањето на омилените ТВ-серии.

Сепак, постојат многу други функции што вашиот паметен телевизор може да ви ги понуди, а за кои сигурно не сте знаеле.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија