27.04.2018 Живот

Подгответе се за престојниот маратон во Скопје

Одбројуваме до најголемиот маратон во Скопје. 6 мај е се поблизу, а така се зголемуваат и дилемите за спортската опрема. Секој натпреварувач има своја цел, некои сакаат да го надминат својот рекорд, некои да се надминат себеси, некои да победат за своите сакани. Маратонот е тест на крајна истрајност и дополнителен поттик за избор на совршените патики како и опрема за трчање кои е суштински дел од можноста да се постигне повеќе.

За подобро трчање, подобри перформанси како и леснотија при секој чекор за време на маратонот Sport Vision од 19 -ти април до 5-ти мај овозможи -20% попуст на running патики и опрема за сите љубители на трчањето. Во сите Sport Vision мултибренд продавници како и во аутлетот во С.Ц. Борис Трајковски може да се избере идеалната спортска опрема од брендовите Nike, adidas, Under Armour, Asics, Reebok, New Balance која овозможува исклучителен комфор при трчањето и воедно помага за подобрување на перформансите. Вистинската патика е клучна како за комодитетот при трчањето така и за спречувањето на повреди во текот на напорните тренинзи и самите натпревари. Изборот на совршените патики е многу важен дел и затоа со помош на екипата на Sport Vision можете да го одберете идеалниот модел на running патики без разлика дали сте професионалци или рекреативци.

Искористете го попустот од -20% и подновете сè со некои од најновите running модели на Nike, adidas, Under Armour, Asics, Reebok, New Balance, или Champion.

Екипата на Sport Vision е секогаш тука за вас и со задоволство ќе ви помогне во изборот на идеалниот модел на running патики и опрема со цел да бидете целесно подготвени!

(комерцијален текст)
Тагови: