X
 27.04.2018 Забава

Урнебесно: Татко на 4 девојчиња ги споделува разговорите со своите ќерки

Повеќето  родители ги фотографираат или ги снимаат своите деца како растат, но Џејмс Брејквел има малку поинаков начин на документирање на прекрасните моменти со неговите четири ќерки. Од април 2016 година овој човек го користи „Твитер“ за да ги сподели секојдневните разговори со девојчињата.

tatko
Фото: Boredpanda/Twitter

„Го сакаат тоа што го правам на социјалните мрежи, главно затоа што ги вклучува нив. Од една страна ’Твитер‘ ме прави подобар татко бидејќи поминувам повеќе време со моите деца. Од друга страна, ’Твитер‘ ме прави многу полош бидејќи го правам тоа за да добијам повеќе материјал“, вели тој. Погледнете како се одвиваат нивните секојдневни разговори.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава