X
 27.11.2018 Живот

Погледнете ги фотографиите што ги направи „Инсајт“ на Марс

Вселенското летало на НАСА наречено „Инсајт“, кое се создаваше речиси десет години и чинеше околу милијарда американски долари, слета на Црвената Планета.

Ова се фотографиите што ги направи.


Фото: Tportal

А ова е дел од атмосферата во НАСА во моментот кога леталото слета на Марс.
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот