X
 27.12.2018 Образование

Максим Цветановски од Скопје има девет години и прави чуда од пластелин

Почнал да си игра со овој магичен материјал кога имал околу пет години и оттогаш не престанал да создава вистински чуда од омилените анимирани ликови и јунаци, ликови од приказни, но и популарни детски ликови од „Јутјуб“.

Погледнете дел од работата на Максиим на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование