X
 28.01.2021 Култура

Ова се филмовите што ги очекуваме оваа година

Со оглед на тоа што минатата година светот беше погоден од пандемијата, многу филмови што требаше да доживеат премиера во 2020 година беа одложени за некои подобри времиња. Тие подобри времиња се 2021 година, па така филмските експерти очекуваат дека ова ќе биде плодна година за филмската индустрија.

Токму затоа, „Ролинг стоун“ направи листа со филмови што со нетрпение ги очекуваме оваа година.

„The Little Things“„Malcolm & Marie“„Judas and the Black Messiah“„The World to Come“„French Exit“„The United States vs. Billie Holiday“„Boogie“„The Unbearable Weight of Massive Talent“„Nobody“„Black Widow“„F9“„Тhe French Dispatch“„Army of the Dead“„Top Gun: Maverick“„Space Jam: A New Legacy“„The Suicide Squad“„The Beatles: Get Back“„Don't Look Up“„A Quiet Place: Part II“„Dune“„No Time To Die“„Halloween Kills“„Mission: Impossible 7“


„The Matrix 4“


Извор: Rollingstone.com
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура