X
 28.05.2018 Образование

Д-р Ана Тримоска-Радевска: Во нашиот дом не се вклучува телевизор, но затоа се читаат многу книги

Искрена кон себе, кон семејството и кон пациентите, д-р Ана е вљубена во својата професија. Но, тоа не ѝ е единствената љубов. За Деца.мк раскажа како ги спојува стресната работа, мајчинството, спортот, патувањето, авантурите, планините и карпите...

Шестгодишниот Максим и тригодишниот Давид, јас и сопругот Ненад ги учиме да ја почитуваат фамилијата, да станат самостојни од рано детство, да имаат пријатели.

Целиот разговор прочитајте го на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование