X
 28.09.2018 Живот

Само за најбогатите: Најубавите и најлуксузните авиони

Кога станува збор за приватни авиони, постојат некои што се класа - над другите.

Оваа година некои од произведувачите се вивнаа до небото, до облаците, кога станува збор за удобноста и луксузот што го нудат во своите нови модели. „Гулфстрим“ и „Бомбардиер“ до крајот на годината ќе ги лансираат своите нови луксузни авиони. Но, и останатите на листата ги претворија комерцијалните авиони во вистински приватни луксузни летечки вили.

Бизнис инсајдер“ направи листа со најлуксузните приватни авиони што моментално се наоѓаат на пазарот. Во продолжение проследете ги.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот