X
 29.09.2019 Живот

Нов вирален предизвик #Tetrischallenge - службите за итни случаи создаваат фотографии во вид на „Тетрис“

Од Швајцарија до Сингапур, полицијата, пожарната и брзата помош ги претставуваат своите алатки и тела за да учествуваат во нов предизвик: #Tetrischallenge

Ако отсекогаш сте сакале да знаете што содржи едно сообраќајно патролно возило, сега имате можност. На 1 септември полицискиот оддел на швајцарскиот кантон предизвика љубопитност објавувајќи слика од двајца полицајци, шест сообраќајни конуси, метла, два рачни пиштола и десетици други парчиња на уредна полициска опрема на нивната фејсбук-страница.

Фотографијата доби многу лајкови на „Фејсбук“.

Набрзо и другите оддели за итна помош направиле иста фотографија во она што стана познато како „Тетрис предизвик“.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот