X
 29.09.2020 Забава

Aко сте пораснале во 90-тите, овие песни ги знаете од збор до збор

Ако сте пораснале во 90-тите години на 20 век или во почетокот на 21 век, сигурно и денес сметате дека музиката тогаш беше сосема поинаква. Нема да тврдиме дека беше подобра, но секако сосема различна.

Имаше многу безвремени хитови на кои сите им ги знаевме зборовите и на кои постојано се враќавме. Во продолжение ви нудиме „музичка галерија“ што ќе ги развесели сите милениумци. Подгответе се за наплив на носталгични чувства.

„Waterfals“ - Ти-ел-си„Genie in a Bottle“ - Кристина Агилера„Say You'll Be There“ - Спајс грлс„Always Be My Baby“ - Мараја Кери„Quit Playing Games (With My Heart)“ - Бекстрит бојс„Crush“ - Џенифер Пејџ„Sometimes“ - Бритни Спирс„Bombastic“ - Шеги„Beautiful Stranger“ - Мадона„All Or Nothing“ - Oу-таун„Emotion“ - Дестенис чајлд„Тry Again“ - АлајаИзвор: Index.hr
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава