X
 30.01.2019 Живот

„Боже, живи се“, „И мајка ми луда 3 родила“, „Никогаш повеќе“... Првите зборови на жените по породувањето

Секое породување е своја приказна, а и доживувањето на жените на овој чин е различно. Се соочуваат со милион мисли во главата, желба да помине сè во ред и бебето да е добро, неретко со големи болки, страв, среќа, возбуда... Тоа го покажуваат и нивните први коментари откако ќе се породат, кои знаат да бидат чудни, смешни, интересни, неочекувани...
Многу наши сограѓанки со задоволство ги споделија со нас првите реченици што ги кажале откако се породиле.

Прочитајте повеќе на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот