X
 30.05.2017 Живот

Раѓаме генијалци па ги претвораме во неспособни

Тоа и го помислив вчера кога на шеталиште ги видов децата на играчките автомобили кои се лулаат. Ги знаете оние автомобили кога се ставаат пари, па тие почнуваат да се лулаат, да светат и да свират музика? Во мојот мал провинциски град ги има дваесетина. И тоа е добро. Шетате со децата, па малку ги забавувате. И тоа е сосема во ред. Сè до вчера кога видов дека на сите тие играчки автомобили децата имаа екран пред себе. А на екранот, цртани...

Линк до целосниот текст

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот