X
 31.01.2019 Образование

Ќе се скрати ли бројот на часови во училиштата?

Во јавноста низ годините постојано имаше реакции дека учениците се преоптоварени со часови додека се на училиште. Иако одговорните во Министерството за образование и наука најавуваа дека ќе има измени во овој дел, сепак, според новиот директор на Бирото за развој на образование, Зеќирија Хасипи, неблагодарно е да се каже дека самото кратење ќе ги растовари учениците.

Прочитајте повеќе на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование