X
 31.05.2023 Живот

Нови летови од Охрид до Лондон и до Манчестер

Денеска на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид беа пречекани првите патници од Манчестер и од Лондон (Гетвик), со што се означи отворањето на овие две нови сезонски авиолинии на британски ТУИ.

Новововедените сезонски летови од Манчестер и Лондон ќе сообраќаат со по 1 неделен лет од двете дестинации, во периодот од 31 мај до 20 септември, а TUI UK ќе лета со „боинг 737-800“, со капацитет од 189 седишта.

Како што велат од ТАВ Македонија, околу 6.000 британски патници се очекува да пристигнат во Охрид од овие две нови дестинации во текот на летната сезона.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот