X
 31.07.2020 Култура

Погледнете го дуетот на Пере Јованов од Струмичко со Брајан Меј, легендарниот гитарист на „Квин“

Виолончелистот Пере Јованов од струмичко Куклиш, кој повеќе години живее и работи во Токио изведе онлајн дует со Брајан Меј, легендарниот гитарист на групата „Квин“.

- Дали си спремен? – прашува Меј.
- Да – тивко одговара Јованов.

Почнуваат да ја изведуваат Love of My Life од „Квин“. Погледнете ја прекрасната изведба:


Факултети.мк пред една година ја објави интересната животна приказна на Јованов. Прочитајте ја ТУКА.
Подготвил: В.И.И. / vesna.ivanovska@fakulteti.mk

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура