Забава Страница: 1 од 77

Фчерашни новости“ - Скандалозно: Обични граѓани видени како отвораат патишта, училишта, градинки, фабрики...

Фчерашни новости“ - Скандалозно: Обични граѓани видени како отвораат патишта, училишта, градинки, фабрики...

За сите што ја пропуштија новата епизода на „Фчерашни новости“ во неделата, епизодата 26 веќе е достапна на „Јутјуб“. Во неа гледајте:

повеќе »
Математички трикови кои ќе ги надминат Вашите очекувања

Математички трикови кои ќе ги надминат Вашите очекувања

Математиката е еден од основните предмети на училиште и додека за едни е неверојатна, за други е кошмар.

повеќе »
Очигледни знаци кои покажуваат дека човештвото станува се` поглупаво

Очигледни знаци кои покажуваат дека човештвото станува се` поглупаво

Понекогаш среќаваме знаци кои кажуваат нешто толку очигледно, што се прашуваме зошто некој одлучил да го постави

повеќе »
„Фчерашни новости“ има нов хит. По „Хело, Зоки“, „Македонијо, како си“

„Фчерашни новости“ има нов хит. По „Хело, Зоки“, „Македонијо, како си“

„Фчерашни новости“ има нов хит. По „Хело, Зоки“, од студиото на најгледаната забавна емисија пристигнува „Македонијо, како си“ во изведба на Ланчо и Xtreme Z.

повеќе »
Кралицата Елизабета има таен профил на Фејсбук?

Кралицата Елизабета има таен профил на Фејсбук?

Кралицата на Англија, Елизабета II има Фејсбук профил.

повеќе »
Тука можете да го пронајдете вашиот прв мобилен телефон

Тука можете да го пронајдете вашиот прв мобилен телефон

Страница за сите љубители на технологијата и сите носталгичари по старата технологија. На ОВАА страна можете да го пронајдете вашиот прв мобилен телефон.

повеќе »
ФН: Eдинствениот човек кој ужива во политичката криза

ФН: Eдинствениот човек кој ужива во политичката криза

Kаква функција му припадна на македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов по референдумот со

повеќе »
Како Дац ги насамарил колегите?

Како Дац ги насамарил колегите?

Во саботата имавте прилика да погледнете уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“.

повеќе »
Интересни криминални загатки за детективите во вас

Интересни криминални загатки за детективите во вас

Кога гледаме детективски филмови, веројатно го откриваме името на криминалецот уште пред самите детективи да го сторат тоа, велејќи: „Лесно е, веднаш ќе погодам!“.

повеќе »
Татко ги претвора цртежите на синот во сцени од реалноста

Татко ги претвора цртежите на синот во сцени од реалноста

Од лавови, лемури и зебри до кози, велосипеди и бизарни диносаурус роботи, Дом и неговиот татко успеале да создадат симпатичен алтернативен универзум.

повеќе »
Месец на среќата на плоштад Македонија

Месец на среќата на плоштад Македонија

Од денес, 13ти април, заклучно со 13ти мај, Државна лотарија на Македонија, отвора среќно место на плоштад Македонија.

повеќе »
Месец на брзината со Ford и Cineplexx

Месец на брзината со Ford и Cineplexx

Најновото издание на легендарната филмска акција „Брзи и бесни“, од 13 април 2017 година, ќе се емитува на платната во киното Cineplexx !

повеќе »
Ни „Т“ од титула: еве како игра тим составен од  11 Месиевци во FIFA 17

Ни „Т“ од титула: еве како игра тим составен од 11 Месиевци во FIFA 17

Со единаесетмина Меси во тимот, имате загарантирано последно место на табелата во новата видеоигра FIFA 17. :)

повеќе »
Интересни идеи за уникатни велигденски јајца

Интересни идеи за уникатни велигденски јајца

Пристигнува еден од најголемите христијански празници - Велигден, а со тоа и бојадисувањето на велигденските јајца. Кај нас традиционално, велигденските јајца се бојадисуваат црвено, иако не постои правилен начин за нивно украсување.

повеќе »
Комплетна онлајн архива од култното списание „Rock scene“

Комплетна онлајн архива од култното списание „Rock scene“

Одлична можност за сите љубители на рок музиката.

повеќе »
Експерименти кои ќе го разбудат научникот во Вас

Експерименти кои ќе го разбудат научникот во Вас

На научникот во Вас веројатно му се интересни меурчињата од сапун, па зошто да не се обидете да направите некои домашни експерименти?

повеќе »
Мислите дека ги знаете одговорите на овие прашања?

Мислите дека ги знаете одговорите на овие прашања?

Дали можете да ги погодите одговорите на овие прашања?

повеќе »
Овие деца очигледно не се воодушевени од приновата во семејството

Овие деца очигледно не се воодушевени од приновата во семејството

Додека пристигнувањето на брат или сестра предизвикува нова ера на забава и возбуда за некои деца, други го гледаат новиот семеен член како непоканет странец.

повеќе »
← Претходна 1234567 ... 77 Следна →