Работи кои треба да ги направите на вашиот 21 роденден

Година по година, вашиот роденден станува еден од вашите најдобри прослави, особено кога станува збор за вашиот 21 роденден - возраст за која науаката вели дека е почетокот на вашата зрелост.

1

Бидејќи е вашиот 21 роденден, потребно е да се забавувате - еве како.

1. Започнете со шампањско - Започнете ја вечерта со шише шампањско. Веројатно не изгледа толку екстравагантно како што е во повеќето филмови, меѓутоа вреди да се проба.

2. Наздравете - Имате 21 година позади вас со вашите најдобри пријатели и семејство
. Наздравете за уште повеќе родендени и весели моменти.

3. Соберете 21 паричка до крајот на ноќта - Прашувајте случајни личности и минувачи да ви дадат по една паричка, се додека не соберете 21.

4. Влезете во шанкот и направете пијалок - Замолете го/ја шанкерот/ката да влезете во шанкоти сами да направите пијалок од вашите омилени пијалоци.

5. Убедете некого дека го знаете иако не сте го сретнале никогаш во животот - Преправајте се дека сте биле заедно во средно училиште, и кажете му дека многу ви недостигал. Ова е добар начин да запознаете „стар“ пријател.

1

6. Искористете клише фраза за да добиете телефонски број од некој којшто ви се допаѓа -
Постојат голем број клише фрази кои порано успевале во текот на флертувањето. Изберете една и обидете се да го/ја освоите.

7. Убедете некого дека сте од различна држава -
Преправајте се дека зборувате со австралијански или британски акцент.Bloody ell it’s my birthday!

8. Испејте песна на кареоке
- Нитуеден роденден не би бил интересен доколку не ја испеете вашата омилена песна.

9. Искористете го машкото ВЦ - Забавно!

10. Бакнете непозната личност - Внимавајте да не биде зафатен/а, па да си имате проблеми на роденденот.

Објавено на 14.10.2013 во категорија Забава
Подготвил: Тамара Мисирлиевски / Текстот не е лекториран