Лексикон: За да го видите значењето на даден збор во рaмките на веста, позиционирајте го покажувачот врз него и кликнете два пати.
 

Работи кои треба да ги направите на вашиот 21 роденден

 

Година по година, вашиот роденден станува еден од вашите најдобри прослави, особено кога станува збор за вашиот 21 роденден - возраст за која науаката вели дека е почетокот на вашата зрелост.

 

1


Бидејќи е вашиот 21 роденден, потребно е да се забавувате - еве како.

1. Започнете со шампањско - Започнете ја вечерта со шише шампањско. Веројатно не изгледа толку екстравагантно како што е во повеќето филмови, меѓутоа вреди да се проба.

2. Наздравете - Имате 21 година позади вас со вашите најдобри пријатели и семејство
. Наздравете за уште повеќе родендени и весели моменти.

3. Соберете 21 паричка до крајот на ноќта - Прашувајте случајни личности и минувачи да ви дадат по една паричка, се додека не соберете 21.

4. Влезете во шанкот и направете пијалок - Замолете го/ја шанкерот/ката да влезете во шанкоти сами да направите пијалок од вашите омилени пијалоци.

5. Убедете некого дека го знаете иако не сте го сретнале никогаш во животот - Преправајте се дека сте биле заедно во средно училиште, и кажете му дека многу ви недостигал. Ова е добар начин да запознаете „стар“ пријател.

 

1


6. Искористете клише фраза за да добиете телефонски број од некој којшто ви се допаѓа -
Постојат голем број клише фрази кои порано успевале во текот на флертувањето. Изберете една и обидете се да го/ја освоите.

7. Убедете некого дека сте од различна држава -
Преправајте се дека зборувате со австралијански или британски акцент.Bloody ell it’s my birthday!

8. Испејте песна на кареоке
- Нитуеден роденден не би бил интересен доколку не ја испеете вашата омилена песна.

9. Искористете го машкото ВЦ - Забавно!

10. Бакнете непозната личност - Внимавајте да не биде зафатен/а, па да си имате проблеми на роденденот.
 
Објавено на 14.10.2013 во категорија Забава
Подготвил: Тамара Мисирлиевски
 
 

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Препорачани вести од Facebook