Видео: Мурињо рекламира српска видео игра

Погледнете ја новата реклама за новата верзија на една од најпопулатните видео игри во светот, „Top Eleven Be a Football Manager”. Во главна улога е заштитното лице, менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо.

Линкови за симнување на играта iOS, Android

Лансирана во 2010 година „Top Eleven Be a Football Manager” за многу кратко време стана една од најпопуларните видео игри во светот. Играта има 100 милиони регистрирани корисници од целиот свет, со 10 милиони активни месечни корисници, и 4 милиони дневни корисници (*податоци од AppStats базирани според бројот на дневни корисници на Facebook). Играта е креирано од компанијата Нордеус, наградувана компанија за развој на видео игри, која има свои претставништва во Лондон, Даблин, Сан франциско, Скопје и Белград.