Можност за работа во ИКЕА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Работењето во ИКЕА не секогаш значи дека ќе треба да носите жолта маица и ќе бидете продавач. Може и воопшто да не се појавите во продавницата.

Потребни се стотици различни работни места кои овозможуваат ИКЕА производите да стигнат до вашиот дом.

Во ИКЕА им се дава можност на луѓето да растат како индивидуалци и професионалци. Заедно, целиот тим создава подобар секојдневен живот за своите клиенти. Без разлика кои сте и што моментално работите - ако пронајдете среќа во ова поле, би сакале да не` исконтактирате.

пред да аплицирате онлајн, добро би било да го пребарате одделот „12 Work Areas“ и да откриете кој вид на работна позиција е правилна за вас.

Како да аплицирате?

Откако ќе влезете ТУКА, употребете го пребарувачот за да ја пронајдете работната позиција за која сте заинтересирани и земјата каде што сакате да работите.

Поднесете го вашето мотивационо писмо и вашето CV во кое ќе можат да се пронајдат сите поважни информации за вас.