Што научивме изминатава недела: Запознајте ги Моника и Арти, најдобрите дипломици од Машинскиот факултет

Подготвил: Тамара Гроздановски

Изминатава недела ги запознавме Моника и Арти, најдобрите дипломци од Машинскиот факултет, ја запознавме и Јана, матурантка од „Нова“, примена на 11 светски универзитети, Марјан не' насмеа со неговото ново видео и анализиравме која е причината за честата појава на земјоресите во Македонија и на Балканскиот Полустров.

Запознајте ги Моника и Арти, најдобрите дипломици од Машинскиот факултет

Запознајте ја Јана, матурантка од "Нова", примена на 11 светски универзитети

Четворица архитекти од Македонија #заедно создадоа комплексен, масивен тунел, долг 15 метри

Ново видео од Марјан Ѓорѓиевски: За мажите...

Која е причината за честа појава на земјотреси во Македонија и на Балканскиот Полуостров?

Јеротиќ: "Немирното дете е знак за интелигентно дете"

Наскоро од Лондон до Сиднеј за само два часа

"Учам како да живеам со неизлечива болест"

Овој човек нема ниту "Facebook" ниту "Twitter" профил, а се смета за најдобриот бизнисмен во светот

На кој начин Јапонија и Австралија привлекуваат наставници во руралните училишта?

Како да се справите со пасивно-агресивни луѓе?

Колку студенти дипломирале на државните а колку на приватните установи во 2015 година?

Ангелка Пеева - Лауренчиќ, директор на "Image PR": Добриот кандидат за работа мора да го сака тоа што го работи

Како да откриете дали вашето дете е психопат?

Референдум во Швајцарија: Секој полнолетен државјанин да добива по 2.250 евра месечно

Интервју со доцент д-р Сања Aтанасова: "Ќе ги подготвиме матурантите за матурата по математика"

Македонецот Вуко Каров предвидува светла иднина за земјоделието