Што научивме изминатава недела: Животната приказна на доктор кој работи во Шведска: "Заработувам 4.500 евра месечно и не мислам да се враќам назад"

Подготвил: Тамара Гроздановски

Изминатава недела ја споделивме приказната на доктор кој работи во Шведска, го прочитавме имагинарното писмо од другарот Тито, дознавме што точно се случи на 6-ти август 2016-та во Скопје и откривме места кои не се дозволени за посета. Во продолжение проследете ги најчитаните информации за изминатава недела.

1

Имагинарно писмо од другарот Тито: "Вашите деца имаа добри училишта, а вашиот пасош беше ценет"

Што точно се случи на 6-ти август 2016-та во Скопје?

10 места кои не е дозволено да се посетат

Последиците од забраната за носење на бурка во германските училишта

Зошто узото се замаглува при контакт со вода?

Колку спиење е премногу? Проверете дали спиете доволно според оваа табела

Фото: Италијанското гратче Аматриче пред и после земјотресот

Мартин "Saksa" Саздов за GG.MK ја раскажува приказната за најголемиот успех на Македонија во е-спорт

Најлошата идеја претворена во бизнис вреден 30 милиони долари

Што треба да научи детето до 5 години?

Најголемата пирамида во светот мислеле дека е планина

Епохално откритие на научниците - откриена планета погодна за живеење

Колку вода треба да пиеме за правилно функционирање на мозокот?