Македонските студенти со можност за работа во Германија

KOUZON STUDENT SERVICE – ( STUDENTENSERVICE ) MACEDONIA
ГЕРМАНИЈА – РАБОТА ЗА СТУДЕНТИ

Коузон студентски сервис Македонија, доби уште едно призание и директна потврда за посветеноста кон развојот на програми за размена на студенти. Коузон е единствената агенција од Македонија, која е регистрирана од страна на Државниот завод за вработување на Германија, како агенција која ги има сите права да посредува за студентска пракса во Германија низ целогодишни програми за работна пракса.

Коузон се стекна со правото да аплицира за сите видови на студентска пракса за студентите од Македонија кои имаат желба и пред се визија , како да ги надградат своите квалификаци. Преку Коузон, студентите од Македонија ќе можат времено да работат во најреномираните Германски компании од различни сектори.

Основни услови за учество во програмата се:
- статус на редовен студент на Универзитетите во Македонија
- познавање на Германскиот јазик на ниво од А2 + .

Услугата што Коузон ја нуди за оваа програма е БЕСПЛАТНА за сите заинтересирани студенти .

За пријавување – доволно е да испратите само Ваше CV на Германски јазик на info@kouzon.com.mk
Доколку имате одредени прашања испратите ги на истиот е-маил

Freundliche Grüße – Kouzon STUDENTENSERVICE