Најдобрата дестинација за летна студентска работа за сите студенти од регионов

Cape Cod – е ТОП дестинација за летна студентска работа за сите студенти од регионов (Македонија, Бугарија, Србија, Романија, Црна Гора, Албанија).

Cape Cod е полуостров кој се наоѓа на најисточниот дел од државата Massachusetts, на североисточниот дел од САД.

Уникатните мали гратчиња и долгите плажи привлекуваат голем број туристи за време на летниот период од цела Америка .Целиот полуостров е една од топ мондемски туристички дестинации.

Работните понуди за летна студентска работа на Cape Cod изобилуваат со различни работни позиции, кај реномирани работодавци (хотели, ресторани, продавници за сувенири и сл), и што е можеби најважно од се сите работни понуди се платени со натпросечна саатница .

Секако не помалку важно е да се спомене дека Cape Cod е дестинација оддалечена на само 2 часа од Бостон. Скоро и да нема студент кој не сака да го посети најевропскиот американски град БОСТОН.

Има уште еден мал милион причини, зашто Cape Cod треба да биде Вашата идна студентска работна дестинација .

Во периодот што следи (Јануари и Февруари) КОУЗОН ќе организира повеќе интервјуа и саеми со работодавци од Cape Cod за вработување на македонски студенти за предстојното лето.

За повеќе информации, контактирајте не на info@kouzon.com.mk

Сите работни позиции кои ви ги нуди КОУЗОН можете да ги погледнете на ОВОЈ ЛИНК