Лексикон: За да го видите значењето на даден збор во рaмките на веста, позиционирајте го покажувачот врз него и кликнете два пати.
 

Слушнете ја песната со која Македонија ќе се претстави на Евровизија

 
Јана Бурческа со песната „Dance Alone“ ќе ја претставува Македонија на овогодинешниот Евросонг. Погледнете го спотот

 
Објавено на 10.03.2017 во категорија Култура
Тагови:
 
 

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Препорачани вести од Facebook