Лексикон: За да го видите значењето на даден збор во рaмките на веста, позиционирајте го покажувачот врз него и кликнете два пати.
 

Што најмногу се читаше изминатава недела на Факултети.мк?

 
Најчитаните информации за изминатава недела

studenti
Фото извор: mia

Ова се најдобрите студенти на УКИМ, седуммина се со просек 10

Јадеме лук од Кина, грав од Киргистан, круши од Аргентина

Фрапантни податоци: По 30 деца на една воспитувачка во јавните градинки

Зошто данските ученици се најсреќни во светот?

Навики кои покажуваат дека не сте интелигентна личност

Осум изуми кои потекнуваат од исламскиот свет

Науката вели дека тишината е многу важна за мозокот

„Viber“ ја претстави својата најнова функција

Кој е најмоќниот пасош во светот и на кое место се наоѓа македонскиот?

Џамбазов и колегите одржаа час по актерска игра!

Како Путин го поминува слободното време?

Пет утрински навики за убав почеток на денот

Илон Маск: „Не барам диплома, барам знаење“Ова се најдобрите студенти на УКИМ, седуммина се со просек 10
 
Објавено на 19.03.2017 во категорија Култура
Подготвил: Тамара Гроздановски
 
 

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Препорачани вести од Facebook