Лексикон: За да го видите значењето на даден збор во рaмките на веста, позиционирајте го покажувачот врз него и кликнете два пати.
 

Ѕирнете во магичниот свет на Аватар во Дизниленд

 
Дизниленд наскоро ќе го отвори „Пандора“ - магичниот свет на Аватар кој претставува големо проширување на Кралството на Дизни чие отворање е на 27 мај.

diznilend

Новата атракција ќе вклучува возење низ биолуминисцентни дождовни шуми, прошетка низ лебдечките планини и многу други мистериозни искуства. Патувањето низ Пандора ќе заврши со средба со Нa'ви шаман кој испраќа позитивна енергија во шумата преку нејзината музика.

Боб Чапек, претседател на Дизни паркот, вели дека новата атракција претставува чекор напред за целото одморалиште на Флорида.

 
Објавено на 20.03.2017 во категорија Забава
Подготвил: Тамара Гроздановски
 
 

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Препорачани вести од Facebook