Лексикон: За да го видите значењето на даден збор во рaмките на веста, позиционирајте го покажувачот врз него и кликнете два пати.
 

Како денес изгледа Бен од „Friends“?

 
Доколку сте запознаени со серијата „Riverdale“ која се емитува на „Netflix“, тогаш сигурно ликот Џагхед ви е прилично познат...

бен
Фото: Getty Images / Handout

Всушност, Кол Спроус, актерот кој го глуми Џагхед се појави во „Friends“ како синот на Рос во сезоните подоцна, кога тој имал 7 години.

Подоцна, со неговиот брат близнак Дилан во „The Suite Life of Zack and Cody“.

Во неодамнешно интервју, Спроус објаснува дека во минатото луѓето на улица го препознавале како Бен, меѓутоа денес го препознаваат како Џагхед.

Еве како изгледа денес.

бен
Фото: Getty Images / Dave Kotinsky
 
Објавено на 20.03.2017 во категорија Забава
Подготвил: Тамара Гроздановски
Тагови:
 
 

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Препорачани вести од Facebook