Лексикон: За да го видите значењето на даден збор во рaмките на веста, позиционирајте го покажувачот врз него и кликнете два пати.
date-icon Активен до: 25.04.2017

Оглас за вработување во Едусофт... Се бара .NET Програмер!

edusoft
ЕДУСОФТ објавува оглас за пополнување на следните работни позиции:

.NET Програмер

Вашите работни задачи: Како софтверски инженер за веб апликации ќе имате клучна улога во реализирањето на нашите проекти врзани со развој и одржување на апликации.

Во еден мешан тим на инженери и експерти, вие ќе бидте во можност да се вклучите во развојот на повеќеслоен веб информационен систем користејки MS-SQL, MS.NET, JavaScript и C#.

Потребни компетенции:

- oдлично познавање на ASP.NET (ASP.MVC/Entity Framework)
- одлично познавање на релациони бази на податоци MSSQL
- познавање на софтверски архитектури, шаблони за дизајн и агилни методологии на работа
- пожелно е искуство со AngularJS и Bootstrap
- сопствена иницијатива и високи аналитички способности
- интерес за нови технологии и способност истите да се применат при развојот на проекти

Пријавите во кои ќе ја наведете работната позиција за која сте заинтересирани со Ваша кратка биографија (CV), испратете ги на email адреса edusoft@edusoft.com.mk до 25.04.2017.

Сите пријави ќе бидат разгледани а оние кои ги исполнуваат условите на огласот ќе бидат поканети на интервју.
date-icon Активен до: 25.04.2017

Објавено на 19.04.2017 во категорија Препорачани огласи