date-icon Активен до: 31.12.2099

Добијте стипендија за студирање во Ирска

универзитет
Фото: difc

Are you planning to study Medicine, Dentistry, Nursing or Pharmacy?

DIFC provides international students with a pathway to study health sciences at leading universities.
But it’s more than just a pathway. There are many reasons to study with DIFC! We go beyond other foundation programmes – helping you to grow as a person and as a thinker, providing an experience that will stay with you for life. As the exclusive NCUK Study Centre in Ireland, DIFC offers guaranteed access to over 40 universities across Ireland, the UK and beyond.

In fact, 100% of students who successfully pass the NCUK International Foundation Year or Pre-Masters programmes with DIFC are admitted to a university. DIFC offers courses at two different centres, Dublin and the newly opened centre in Cork. At DIFC, we have extensive experience in supporting students who are looking to progress to Medicine or related degrees to progress to leading universities in Ireland, UK and mainland Europe.

Our International Foundation Year - Health Science programme offers international students the opportunity to develop and progress to study degrees in Medicine, Dentistry, Nursing and Pharmacy.

Interested? Find out more here!

Deadline: 01.09.2017
date-icon Активен до: 31.12.2099