date-icon Активен до: 20.09.2017

Атлантик Група вработува нова генерација на учесници во програмата Graduate Trainee

ПРИЈАВЕТЕ СЕ И СТАНЕТЕ ИДНИТЕ “КРУПНИ РИБИ”!

Атлантик Група, една од водечките регионални компании, во рамките на својата програма Atlantic Graduate Trainee прима неодамнешни дипломци и им дава можност да стекнат вредно искуство и да остварат одлични деловни контакти. Секоја година избраните учесници на програмата поминуваат низ многубројни оддели во компанијата и преку врвно менторство се запознаваат со вистинските бизнис води истражувајќи ги областите од бизнисот кои најмногу ги интересираат.

Оваа година новитет во програмата е "Ask The Right Question" – процесот на избор во кој акцентот ќе биде на потрагата по најхрабрите и најљубопитните кандидати. Како еден од клучните и финални задачи ќе биде поставување на било кое прашање на било кој вработен од било кој оддел во компанијата – од производна линија до управен одбор. Наместо да даваме на памет научени клише одговори за тоа како нашата единствена маана е перфекционизмот ;), Атлантик ни дава можност да ја искористиме својата креативност. Кул зарем не?

"Вистинските лидери, менаџери и иноватори се способни да постават тешки, клучни прашања и така да го извлечат најдоброто од своите колеги во наоѓањето на решение. Со овој конкурс во нашата мрежа сакаме да уловиме токму такви риби." – додаваат од Атлантик Група, отсекогаш познати по тоа што на младите им нудат морe од можности.

Конкурсот е отворен до 20.9., а можете да се пријавите и да дознаете повеќе на www.atlanticgrupa.com/question-everything
date-icon Активен до: 20.09.2017

Објавено на 06.09.2017 во категорија Вработување