Лексикон: За да го видите значењето на даден збор во рaмките на веста, позиционирајте го покажувачот врз него и кликнете два пати.
 

Илон Макс на Твитер го цитираше Ататурк

 


Илон Маск, еден од најиновативните луѓе во светот, вчера на „Твитер“ го цитираше Мустафа Кемал Ататурк, кој потекнува од дебарското село Коџаџик. Тој твитна:
- Ако еден ден моите зборови се косат со науката, изберете ја науката – Мустафа Кемал Ататурк.
Маск е сопственик на компаниите „Тесла“ и „СпејсХ“, која го подготвува првото патување на човекот на планетата Марс во 2030 година.

 
Објавено на 10.11.2017 во категорија Наука
 
 

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Препорачани вести од Facebook

Галерии

Лексикон

Наука