ПроКредит Банка вработува...Нето плата од 42.000 денари

Продолжете да се развивате со ПроКредит Банка

Ако се идентификувате со целите и етичките вредности на нашата компанија, сте амбициозни и посветени индивидуи кои што сакаат да се надоградуваат во повеќе области

ПроКредит Банка вработува:

Кредитен аналитичар во сектор за управување со ризици

Потребни вештини/знаење:
- Завршено високо образование од областа на економија или друго релевантно образование
- Работно искуство во финанскиот сектор на позиција поврзана со анализа на кредитен ризик од минимум 3 години
- Аналитички способности
- Одлично познавање на англиски јазик
- Способност за тимска работа
- Способност за решавање проблеми
- Способност за индивидуалнo и самостојно извршување на работните задачи, како и способност за самостојно донесување на одлуки
- Одлични интерперсонални способности, со можност за лесна и ефикасна комуникација со колеги, клиенти и останати институции
- Нето плата од 42.000 денари

АПЛИЦИРАЈТЕ!

Аплицирајте со испраќање на кратка биографија и мотивационо писмо на следнава емаил адреса job@procreditbank.com.mk не подоцна од 15.01.2018 година.
Вашата апликација треба јасно да покаже, зошто токму Вие одговарате за оваа работа. Во делот за мотивациско писмо наведете ги Вашите амбиции за аплицирање. Дополнително во мотивациското писмо истакнете што е она што ви оставило впечаток во релација со содржината од нашата меѓународна веб страна (www.procredit-holding.com) и веб страната на нашата банка (www.procreditbank.com.mk).

Сите останати начини на аплицирање ќе се сметаат за невалидни.
Бидете информирани дека само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор ќе бидат контактирани и поканети во следните фази на регрутирање. Процесот на избор на кандидат, ќе се изврши во рок од 45 дена по истекот на рокот за пријавување.